W poniedziałek doszło do wypadku lotniczego w Chrcynnie w pow. nowodworskim . Samolot cessna podczas lądowania w złych warunkach atmosferycznych uderzył w hangar, w którym schroniły się osoby.


– Zginęło 5 osób, 8 zostało rannych, kilkanaście osób zostało poszkodowanych – powiedział w poniedziałek wieczorem w czasie konferencji prasowej rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak. Wśród osób, które zginęły jest pilot – dodał.

Zaznaczył, że “części osób udzielono pomocy na miejscu i oddaliły się od miejsca zdarzenia”.

– 8 osób rannych trafiło do szpitali w Warszawie, Ciechanowie i Płońsku – przekazała ratownik medyczny Izabella Gulajska.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Mazowieckim mł. kpt. Paweł Plagowski przekazał, że “ze strony Straży Pożarnej na miejscu zadysponowano 16 zastępów”. “Były to w zdecydowanej większości zastępy z powiatu nowodworskiego, z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 8 w Warszawie, Sekcja Ratownictwa Medycznego. Na miejsce zadysponowano ok. 60 ratowników, którzy w pierwszej fazie skupili się na zabezpieczeniu miejsca zdarzanie, zabezpieczeniu wraku samolotu oraz obiektu, w który uderzył samolot. Działania polegały również na udzieleniu kwalifikowanej pomocy, na współpracy z zespołem ratownictwa medycznego z policją” – wyjaśnił Plagowski.

Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Fot. KW PSP Warszawa

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska