Dziś, 6 maja ruszył sezon rowerów miejskich. 90 jednośladów będzie dostępnych w ramach istniejących już 9 stacji na terenie miasta. Od czerwca ruszy także nowa stacja miejskich rowerów, która zostanie uruchomiona na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Korzystanie z rowerów będzie wymagało przestrzegania zaleceń sanitarnych.
Zasady wypożyczania i korzystania z rowerów nie zmieniły się w stosunku do ubiegłego roku. Korzystanie z roweru (po wcześniejszej rejestracji) jest bezpłatne przez pierwsze 20 minut. Od 21 do 60 minut opłata wyniesie 1 zł, od 61 do 120 minut – 2 zł, od 121 do 180 minut – 3 zł, od 181 do 240 minut i za każdą kolejną godzinę – 4 zł za godzinę. Opłaty sumują się. Maksymalna długość wypożyczenia roweru to 12 godzin. Wypożyczony rower można będzie zwrócić na dowolnej stacji. By korzystać z systemu, trzeba założyć indywidualne konto klienta oraz mieć na nim co najmniej 10 zł (niewykorzystane środki podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji z korzystania z systemu). Rejestracja odbywa się na stronie: ciechanowskirower.pl.
Aby wypożyczyć rower, należy podejść do terminala stacji wypożyczeń i postępować zgodnie z instrukcjami – wpisać numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru, po czym wypiąć rower z elektrozamka. Dostępna jest również bezpłatna aplikacja Nextbike na telefony komórkowe, która umożliwi m.in. wypożyczenie poprzez skanowanie kodu QR. Wypożyczanie możliwe będzie całodobowo, każdego dnia w tygodniu.
Informacje na temat zasad wypożyczania oraz i cennik dostępne są na stronie internetowej: https://ciechanowskirower.pl/
Po zakończeniu poprzedniego sezonu rowery były zebrane do przechowania na okres zimowy przez odpowiedzialną za funkcjonowanie systemu firmę Nextbike Polska. Przeszły też przeglądy techniczne i wymagane naprawy. Tegoroczna inauguracja kolejnego sezonu Ciechanowskiego Roweru Miejskiego została wstrzymana 31 marca, w związku z ogłoszonymi przez rząd regulacjami i zaleceniami. Z uwagi na zniesienie ograniczeń przez rząd, rowery są dostępne dla mieszkańców od dziś.
Operator systemu zgodnie z wymaganymi standardami będzie dezynfekował rowery minimum dwa razy dziennie. W trakcie wizyt na stacjach, podczas relokacji i serwisowania rowerów dezynfekowane będą rączki, manetki, linki z kodem szyfrowym oraz siodełka. Dezynfekowane będą także komputery terminali jako elementy, które mogą być dotykane przez część użytkowników.
Firma Nextbike Polska, odpowiedzialna za miejskie rowery w Ciechanowie, zachęca do przemieszczania się jednośladami przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny, w tym do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt oraz noszenia rękawiczek.
Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej. Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej – a więc także podczas korzystania z rowerów – obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.
W tym sezonie pojawi się nowa stacja w Opinogórze, na terenie Muzeum Romantyzmu, do której z Ciechanowa ścieżka rowerowa, wybudowana w 2019 r. w ramach wspólnej inwestycji miasta, powiatu i gminy Opinogóra Górna.

 

źródło: UM Ciechanów  

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska