Zainaugurowały 6 lipca. Mowa o cyklu wakacyjnych spotkań z teatrem. Jako pierwszy widzowie zobaczyli spektakl „Mapa marzeń” zaprezentowany przez Teatr Kultureska. W piątek kolejny.

Cykl „Spotkania z teatrem” to jedna z wielu letnich propozycji Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej STUDIO. Przed nami jeszcze cztery przedstawienia w wykonaniu teatrów ulicznych: Kultureska oraz Pijana Sypialnia.

Spektakle teatru Kultureska, oparte są na autorskim scenariuszu i bajkowej muzyce, skierowanej są dzieci i całych rodzin. Te interaktywne widowiska, angażują najmłodszych w zabawę i zadania. Zaprezentowana w miniony piątek „Mapa marzeń” w artystyczny sposób poruszyła zagadnienia z edukacji ekologicznej, mając na celu uwrażliwienie dzieci na ochronę środowiska, segregację odpadów, troskę o przyrodę. Dodatkowo, po przedstawieniu, dla widowni zorganizowane zostały warsztaty perkusyjne z muzykiem Maciejem Ostromeckim.
Kolejny spektakl – „Sztuczki” Teatru Pijana Sypialnia – przewidziany jest 20 lipca. Następnie, 10 sierpnia, Teatr Kultureska zaprezentuje „Bajeczną fiestę”, a na koniec wakacji, 31 sierpnia, Teatr Pijana Sypialnia wystawi przedstawienie „Osmędeusze”. Wszystkie spektakle będą rozpoczynały się o godz. 17.30.

Red.