Piątek 13 okazał się pechowy dla kierowcy cysterny, która wypadła z drogi i przewróciła się na bok i wpadła do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Do zdarzenia doszło o godz. 8.25 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Kondrajec Szlachecki gm. Glinojeck. Na miejsce wezwano strażaków, którzy po dojechaniu na miejsce zastali ciągnik siodłowy marki DAF na prawym boku wraz z cysterną na wjeździe na prywatną posesję. Kierowca wydostał się o własnych siłach z pojazdu i nie został poszkodowany.
– Razem z nami dojechał na miejsce zdarzenia ZRM, który profilaktycznie sprawdził stan kierowcy. Na skutek przewrócenia się zestawu z cysterny wydobywała się serwatka, do której został zorganizowany pojazd do przepompowania. Z przewodów hydraulicznych wydobywał się olej, który zabezpieczyliśmy, a także z uszkodzonej chłodnicy i silnika wyciekały płyny eksploatacyjne, które także zostały absorbowane. Odłączone zostało zasilanie od pojazdu. Do dalszych zadań należało zabezpieczanie miejsca zdarzenia na czas przepompowywania i stawiania zestawu oraz regulacja ruchu na odcinku działań – relacjonują strażacy z OSP w Glinojecku. Akcja trwała 9 godzin i 10 minut.

Red.

fot. OSP Glinojeck