Co to znaczy być bezpiecznym? Jak zachować się w drodze do i ze szkoły? Jak bezpiecznie podróżować samochodem z rodzicami? Na te i wiele innych pytań odpowiadają policjanci, którzy odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach. Podczas takich spotkań mundurowi przypominają dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego oraz w sposób praktyczny przedstawiają prawidłowe przejście przez jezdnię na sygnalizacji świetlnej oraz na oznakowanym przejściu dla pieszych. Wszystko po to, by droga do szkoły była bezpieczna przez cały rok.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych na co dzień przez ciechanowskich policjantów. Funkcjonariusze chętnie odpowiadają na prośby placówek oświatowych, uczestnicząc w spotkaniach edukacyjnych. Tak było też dzisiaj (25.10), kiedy to policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie odwiedzili przedszkolaków i uczniów klas 1-3 w Opinogórze Górnej.

Funkcjonariusze zwracali uwagę przede wszystkim na to, aby korzystać z wyznaczonych dla pieszych przejść, nigdy nie wbiegać na „zebrę”, a kiedy jest sygnalizacja świetlna stosować się do niej. To wszystko po to, by dzieciom już teraz uświadomić, jak prawidłowe zachowanie wpływa na ich bezpieczeństwo na drodze. Policjanci podkreślali również, jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Dzięki nim, po zmroku, każdy z nas jest znacznie lepiej widoczny dla kierowcy samochodu. Aby najmłodsi pamiętali o tym, że odblaski istotnie wpływają na poprawę bezpieczeństwa, każdy z uczestników spotkania otrzymał upominek, który będzie mógł nosić na ubraniu lub plecaku.

Policjanci rozmawiali także o prawidłowym podróżowaniu, przypominając o tym, że najmłodsi muszą być przewożeni w fotelikach, a pasy muszą być zapięte. Nawet jeśli droga do szkoły nie jest daleka, bezpieczeństwo musi być zachowane. Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla dzieci poznanie tajników służby policjanta. Dzieci usłyszały o tym, co robią funkcjonariusze Policji, kiedy i jak wezwać ich na pomoc.

Dziękujemy za spotkanie i życzymy wszystkim dzieciakom, aby droga do szkoły była bezpieczna przez cały rok!

źródło:KPP Ciechanów 

Reklama
Tesali
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama13
reklama13
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska