Przy ul. Szwanke w Ciechanowie powstało pierwsze od 32 lat nowe samorządowe przedszkole. Miasto wybudowało je w niespełna rok. Działalność rozpoczęło w poniedziałek , aby dzieci mogły przejść proces adaptacji. Do Miejskiego Przedszkola nr 2 uczęszczać będzie 150 najmłodszych ciechanowian. Koszt inwestycji to prawie 11 mln zł, z czego 4 mln zł przekazał samorząd województwa mazowieckiego.


Obiekt powstał w niespełna rok. Ekspresowa budowa była możliwa dzięki zastosowaniu technologii modułowej wykonania. Większość prac zrealizowano w fabryce, a do Ciechanowa przyjechały prefabrykowane elementy budynku, które zmontowano na miejscu. Przy przedszkolu zagospodarowano też teren przyległy – powstała droga dojazdowa, chodniki, parking i nowa zieleń. Nie ma barier architektonicznych, a obiekt jest w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Teren ogrodzono i oświetlono. Część działki wyłączono z ruchu kołowego i wybudowano tam plac zabaw. Budynek jest zasilany energią z paneli fotowoltaicznych, które zamontowano na dachu.

– Oddajemy wielu kolejnym pokoleniom ciechanowian najbardziej nowoczesne przedszkole w mieście. Wykonanie tej inwestycji było dla nas priorytetem. Budowa była oczekiwana i potrzebna, a dowiodło tego zainteresowanie rodziców naborem. Już w pierwszym roku działania przedszkole będzie wypełnione w 100% – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Od 1 września 6 grup dzieci w wieku od 3 do 5 lat będzie na co dzień przebywać w atrakcyjnie wyposażonych, dobrze wentylowanych i bezpiecznych wnętrzach. Oddziały przedszkolne mają powierzchnię ok. 60 m2, każdy ma oddzielny węzeł sanitarny i magazyn podręczny. Budynek posiada własną, w pełni wyposażoną kuchnię, co umożliwi przygotowywanie na miejscu trzech posiłków dziennie dla wszystkich przedszkolaków.

Miejskie Przedszkole nr 2 będzie otwarte od poniedziałku do piątku od godz. 6:30 rano tak, aby rodzice i opiekunowie mogli dowieźć do niego dzieci zanim sami zaczną pracę. W nowej placówce pracowało będzie 12 wykwalifikowanych nauczycieli wychowania przedszkolnego, pomoce nauczyciela i specjaliści: logopeda, psycholog i pedagog specjalny. W ofercie edukacyjnej dla dzieci znajdzie się też nauka języka angielskiego, rytmika i gimnastyka.

Red.

 

fot. UMWM

 

Znajdź nas na FB

Reklama
www
Z4ioDDNw
1050x320 a
scena-reklama-v3_5-
rudnik
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
www
Z4ioDDNw
1050x320 a
scena-reklama-v3_5-
rudnik
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
teletronik
Reklama
1A_undersitlai_320x640
1A_undersitlai_320x640
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie