W dniu dzisiejszym kolejni uczniowie dlas czwartych w Gminie Ciechanów otrzymały laptopy. 

Do uczniów klas IV Szkoły Podstawowej w Gumowie dotarły laptopy przekazywane w rządowym programie „Laptop dla ucznia” W poniedziałek, 20 listopada uroczystego wręczenia w obecności dyrektor szkoły Pani Iwony Sapkowskiej dokonał Wójt Gminy Ciechanów Stefan Pawłowski.

 

Celem ustawy jest, aby każdy uczeń w Polsce, poczynając od IV klasy szkoły podstawowej, miał mieć do dyspozycji laptopa, który będzie służył mu w kolejnych klasach edukacji. Komputer ma być osobistym narzędziem ucznia i ma służyć do celów edukacyjnych, jak też rozwijania jego pasji i zainteresowań. W praktyce oznaczać to będzie, że uczeń będzie mógł korzystać z niego w szkole, w domu i wszędzie tam, gdzie będzie mu to potrzebne.

Beneficjenci nie będą mogli podjąć żadnych czynności rozporządzających (np. sprzedaży, zastawowi itp.) sprzętu przez okres 5 lat od dnia przyjęcia laptopa na własność. W tym celu w ramach umów przekazania sprzętu zaplanowano odpowiednie zapisy zobowiązujące do zakazu wykonywania ww. czynności. Ponadto, w laptopach dla uczniów przewidziano specjalne oznaczenia, które minimalizują ryzyko takich sytuacji.

 

Reklama
Tesali
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama13
reklama13
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska