W okresie wakacji dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach i lekcjach organizowanych w ramach projektu „Wiem z doświadczenia”. Zajęcia będą odbywały się w lipcowe i sierpniowe niedziele. 11 lipca najmłodsi zbudują pojazd napędzany przez akrobatę i poznają zasady dynamiki Newtona. Obowiązują zapisy.

 

„Wiem z doświadczenia” to cykl, podczas którego dzieci poprzez zabawę mogą poznać podstawowe prawa fizyki, zrozumieć chemię, matematykę czy astronomię. Zajęcia są nie tylko ciekawą i pożyteczną formą spędzenia czasu w wakacyjne niedziele. Mają na celu zaciekawić najmłodszych tematami otaczającego ich świata i zachęcić do dalszych, własnych poszukiwań oraz samodzielnego zgłębiania wiedzy zdobytej na warsztatach. W zależności od tematyki spotkania, zajęcia są kierowane do dzieci od 4 do 12 lat.

Najbliższe warsztaty odbędą się w niedzielę 11 lipca (godz. godz. 11.00 i 12.30). „Maszyny Proste” to zajęcia dla dzieci powyżej 8 roku życia, na których przy użyciu klocków LEGO BricQ Motion Prime będzie można samodzielnie zbudować pojazd i zrozumieć, jak ruch wahadła prezentuje trzy zasady dynamiki Newtona.
Kolejne spotkania będą zorganizowane: 18 lipca („Pierwiastki chemiczne w życiu codziennym”), 25 lipca („Świat w mapach” – zajęcia o kartografii, na których tworzone będą własne mapy), 8 sierpnia („Galaktyka w słoiku” – o planetach układu słonecznego; warsztaty kierowane do dzieci od 4 roku życia), 15 sierpnia („Podaj piłkę” – warsztaty z użyciem klocków LEGO, na których będzie można badać zjawiska fizyczne na przykładzie wyrzutni), 22 sierpnia („Fraktale” – warsztaty łączące matematykę ze sztuką).

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne (nr tel. 23 674 93 13). Spotkania będą odbywały się w dwóch grupach, można wybrać dogodną dla siebie godzinę.
Po zajęciach można udać się na zwiedzanie wystawy w budynku Parku Nauki Torus. Dzieci chętnie spędzają też czas wypoczywając na zielonym terenie przy wieży ciśnień. W budynku czynna jest kawiarnia serwująca m.in. świeże dania kuchni wegetariańskiej, desery i lody.

 

źródło UM Ciechanów 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska