W poniedziałek, 24 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej w Gąsocinie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości poety ludowego pochodzącego z Soboklęszcza gmina Sońsk Stefana Chojnowskiego.


Konkurs został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz 97. urodzin poety. Wydarzenie rozpoczęło się miłym akcentem. Życzenia urodzinowe na ręce dostojnego Jubilata złożyli: Jarosław Muchowski Wójt Gminy Sońsk, ksiądz Proboszcz Parafii Gąsocin Ireneusz Cielicki, radni oraz przedstawiciele społeczności szkolnej na czele z dyrektor panią Agnieszką Bakalarską.

W konkursie recytatorskim udział 25 uczestników z klas I-VIII. Jury w składzie: Kierownik Biblioteki Publicznej w Gąsocinie pani Violetta Dąbrowska, pedagog szkolny pani Dorota Brudzikowska i bibliotekarka szkolna pani Jadwiga Jasińska – przewodnicząca Jury, oceniało występy w kategoriach klas I-III i IV-VIII. W finale konkursu znaleźli się: w kategorii klas I-III miejsce III Kacper Szczepański z klasy II, II miejsce Wiktor Zaborek z klasy I, I miejsce Melania Nowak z klasy III; w kategorii klas IV-VIII III miejsce Lena Ślesik z klasy IVa, II miejsce Amelia Szewczak z klasy Va, I miejsce Alicja Milewska z klasy IVb.


Szkolny Konkurs Recytatorski został poprzedzony Szkolnym Konkursem Plastycznym „Poezją malowane” inspirowanym twórczością Stefana Chojnowskiego, na który wpłynęło ponad 100 prac. Uroczystość byłą również okazją do nagrodzenia laureatów.


Nagrody otrzymali:
w kategorii klas I-III: Kornelia Domżała z klasy I – III miejsce, Kornelia Piskorska z klasy III – II miejsce, Michalina Sikora z klasy II – I miejsce;
w kategorii klas IV-VI : Lena Ślesik z klasy IVa – III miejsce, Kinga Irmina Pierzynowska z klasy Va – II miejsce, Szymon Kołakowski z klasy Vb – I miejsce.
w kategorii klas VII-VIII: Katarzyna Mróż z klasy VII – III miejsce, Hanna Rutkowska z klasy VII – II miejsce, Magdalena Siekierska z klasy VIIIa – I miejsce.
Uroczystość uświetnił występ Amelii Szewczak, która zaprezentowała utwór pana Stefana Chojnowskiego „Nad Soną” do melodii opracowanej przez panią Grażynę Jaskółowską.

Red.
Foto: Szkoła Podstawowa w Gąsocinie/ Jowita Rutkowska

Reklama
Tesali
PUZIM-TC-1000x300p
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PUZIM-TC-1000x300p
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
25 lat optyk.cdr
25 lat optyk.cdr
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska