Dziś czyli, 20 czerwca to ostatnie chwile na złożenie wniosków o przyjęcie do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. O przyjęcie szkół ubiegają się uczniowie z dwóch roczników.


Uczniowie, którzy chcą dostać się do szkół ponadpodstawowych na terenie takich województwa jak Mazowieckiego logują się do systemu za pomocą loginu i hasła uzyskanego w szkole podstawowej, którą właśnie kończą. Z pewnością większość juz wybrała placówki, w których chciałaby kontynuować naukę. Ale ci niezdecydowani muszą się śpieszyć. 

Po złożeniu wniosku należy uzupełnić wnioski rekrutacyjne o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty (w oryginale lub kopii). Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 1 lipca, a zaświadczenie o wynikach uczniowie otrzymają tydzień później, 8 lipca.

W sytuacjach, gdy wynik egzaminu ósmoklasisty nie spełnia wymogów wybranej szkoły, w określonym terminie można zmienić placówkę. Komisje rekrutacyjne opublikują pełne listy osób, które zakwalifikowały się do wybranych klas w szkołach 22 lipca. Pełne listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostaną opublikowane 29 lipca. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 2 sierpnia i potrwa do końca miesiąca.

 

red.

 

 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
www
Z4ioDDNw
1050x320 a
scena-reklama-v3_5-
rudnik
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
www
Z4ioDDNw
1050x320 a
scena-reklama-v3_5-
rudnik
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
teletronik
Reklama
1A_undersitlai_320x640
1A_undersitlai_320x640
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie