17 września obchodzona jest rocznica agresji sowieckiej na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka. W mieście odbędzie się uroczystość upamiętnienia poległych i pomordowanych na Wschodzie.

Obchody zorganizowane przez Związek Sybiraków, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego odbędą się o godz. 17.00 przy Pomniku Ofiar Terroru na cmentarzu komunalnym przy ul. Gostkowskiej.
Po uroczystości na cmentarzu o godz. 18.00 w kościele pw. św. Piotra Apostoła odprawiona zostanie msza święta w intencji pomordowanych na Wschodzie.
Reklamy












