Dobiega końca kolejny etap budowy sieci gazociągowej w gminie Sońsk. Jest to inwestycja, na którą od dawna czekali mieszkańcy.

Sieć gazowa w gminie Sońsk z roku na rok powiększa się, a dostęp do niebieskiego paliwa ma coraz więcej mieszkańców. W styczniu 2023 roku odbyło się oficjalne zakończenie pierwszego etapu gazyfikacji. W 2024 dostęp do sieci gazowej zyskali mieszkańcy Gołotczyzny i Sońska.
Latem ubiegłego roku podpisano. umowę na budowę odcinka sieci gazowej do Gąsocina i Soboklęszcza. Właśnie teraz dobiega końca jej budowa, a po uzykaniu niezbędnych pozwolneń i odbiorów można się będzie przyłączać do sieci.
Jak zapewnia Wójt Gminy Sońsk w planach jest dalsza rozbudowa gazociągu o kolejne miejscowości.












