Trzy śmigłowce pogotowia ratunkowego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, kilka karetek pogotowia oraz strażacy prowadziło akcję ewakuacyjną w Szkole Katolickiej w Mławie. W sumie 135 osób zostało wyprowadzonych z budynku po tym jak kilkanaścioro uczniów zaczęło uskarżać się na silne mdłości.Pięcioro z nich zostało przewiezionych do szpitala.
Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej powiedział, że straż pożarna otrzymała zgłoszenie o prawdopodobnym rozpyleniu nieznanej substancji w szkole przy ul. Krasińskiego w Mławie. Jak przekazał, ewakuowano 135 osób, w tym 113 dzieci.
– 11 osób jest poszkodowanych, odczuwały silne mdłości, pięć z tych osób zostało przetransportowanych do szpitala – dodał.
W budynku straż pożarna, szuka niebezpiecznych substancji. W akacji uczestniczą również strażacy z Ciechanowa z grupą chemiczną. W prowadzeniu działań wspomoże również grupa chemiczna z Warszawy.
Straż nie wyklucza, że zatrucie może mieć związek z balonami, które dzieci pompowały w sali gimnastycznej. Istnieje także podejrzenie, że mogło dojść do rozpylenia niebezpiecznej substancji.
– Stan osób poszkodowanych jest stabilny – powiedział Rzecznik Mazowieckiej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski.
Red.