Dzisiaj Ciechanów opanuje barwny, radosny, królewski korowód. A to za sprawą ósmej już i ciechanowskiego „Wrzuć na luz i jeszcze plus”. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 17:00. Wtedy to barwny korowód przebierańców „Na dworze królewskim” ( start- Farska Góra) poprowadzą rycerze, biorący wcześniej udział w Rekordzie. Po przejściu pasażem wzdłuż ul. Warszawskiej nastąpi uroczyste odsłonięcie Pomnika Pierwszego Ciechanowskiego Rycerzyka, który od tej pory będzie strzegł ciechanowskiego zamku i zapoczątkuje tzw. trakt rycerski. Autorem rzeźby jest Marek Zalewski, inicjatorką projektu „Ciechanów miastem rycerzy” Alicja Gąsiorowska zaś Fundatorami Pomnika Ciechanowskiego Rycerzyka jest : Stowarzyszenie „Wrzuć Na Luz”.
Impreza , jak co roku, związana jest z zakończeniem roku szkolnego i powitaniem wakacji. Będą animacje prowadzone przez Artystyczne Centrum Rozrywki Rodzinnej, cyrkowców, szczudlarzy i kuglarzy, zabawy i konkursy, repryza rycerska, wesołe miasteczko, koncerty zespołów wokalno-instrumentalnych: DX, Fact i Atut, tańce integracyjne, malowanie twarzy, zabawy przy muzyce, występy kataryniarza, nabór do grup sportowych i rekonstrukcyjnych, walki rycerskie oraz teatr ognia Maori.
Ta społeczna inicjatywa pod nazwą „Ciechanów miastem rycerzy” zakłada pojawianie się (na stałe) następnych rycerzy w innych strategicznych punktach Grodu nad Łydynią. Jeśli to wszystko się powiedzie wówczas Ciechanów od 2018 roku czyli w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości stanie się Miastem Rycerzy i Miastem Ciekawych Inicjatyw Społecznych.
Lim.