Starosta Ciechanowski Jan Andrzej Kaluszkiewicz zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Moje miejsce na ziemi”
– Szukamy nietypowych ujęć znanych zabytków, ale także obiektów, które w rejestrach nie figurują: ostatnich chłopskich chałup krytych strzechą, starych przydrożnych kapliczek i krzyży. Stare, prawie 300-letnie dęby z rezerwatu w Lekowie, gniazdo rzadkiego ptaka, poranne mgły na łąkach nad Łydynią… Pole do popisu dla uczestników bardzo szerokie – zaznacza Jan Andrzej Kaluszkiewicz.
Przeddmiotem konkursu jest zrobienie jednego zdjęcia w każdej z trzech kategorii: Zabytki, Przyroda, Ciekawe Miejsca, nawiązujące do tematu konkursu „Powiat Ciechanowski: Moje miejsce na ziemi”. Prace oceni Komisja Konkursowa, biorąc pod uwagę kreatywność autora fotografii oraz jakość pracy konkursowej.
Konkurs ma na celu pobudzenie kreatywności mieszkańców powiatu ciechanowskiego i rozwijanie ich uzdolnień artystycznych. Konkurs ma również na celu zwrócenie uwagi na piękno przyrody naszego powiatu, jego zabytki, historię, tradycję i kulturę.
Termin nadsyłania prac: 1 czerwca 2025 r.
Więćej o konkursie https://ciechanow.powiat.pl/pl/aktualnosci/konkurs-fotograficzny-1.html