Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia innowacyjnego  pilotażu Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów, z użyciem inteligentnych pojemników T-Master ELMO (Elektroniczny Licznik Miejskich Odpadów). obecnie trwa montaż pojemników na osiedlu nr 5 „Płońska”.

Mieszkańcy będą je otwierać przy pomocy otrzymanych naklejek z indywidualnymi kodami. Pojemniki będą ważyły wrzucane, właściwie posegregowane odpady. System będzie sposobem na rozliczenie mieszkańców z zadeklarowanej segregacji śmieci.

Rozwiązanie, pierwsze takie w Polsce i najprawdopodobniej na świecie, ma skutecznie zachęcić mieszkańców do segregacji. Założenie jest takie, by dzięki kodom przypisanym do danego gospodarstwa, każde z gospodarstw w sposób odpowiedzialny prowadziło segregację, tak by faktyczne działania były zgodne ze złożonymi deklaracjami.

A już jutro  w godzinach od 10:00 do 18:00 w pobliżu nowego placu zabaw na osiedlu Księcia Konrada odbędzie się Piknik Ekologiczny. W ten sposób zainaugurowany zostanie testowy System Indywidualnej Segregacji Odpadów T-MASTER na osiedlu nr 5 Płońska. Jak zapowiadają organizatorzy zapowiadają, że wydarzenie będzie miało charakter informacyjny, edukacyjny i proekologiczny. W jego trakcie udzielane będą szczegółowe informacje odnośnie testowanych inteligentnych pojemników na odpady. Poza tym zaplanowano wiele atrakcji. W programie znajdą się m.in. gry i konkurencje sportowe dla dzieci, pokazy tańca nowoczesnego i ludowego, warsztaty upcyklingu, pokazowy trening street workout, gry multimedialne i wiele innych. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych dla najmłodszych oraz wspólnego biesiadowania.

lim.