Arkadiusz Gołębiewski oprócz tego, że jest wydawcą  Czasu Ciechanowa, to film i historia zajmują w jego sercu szczególne miejsce. W ostatnich dniach spotkał się z młodzieżą w Krasnosielcu. Wizyta była połączona z projekcją filmu „Inka – zachowałam się jak trzeba” z okazji 1 marca. Jednak to nie jedyny cel podróży na Północne Mazowsze. 

Bywałem wiele razy w Pułtusku, Przemiarowie gdzie jest szkoła im Pana rotmistrza Pileckiego, czy w Makowie Mazowieckim, gdzie ciągle mieszka najbliższa rodzina Romana ( Pogoda)i Mieczysława Dziemieszkiewicza ( Rój) ale do Krasnosielca nigdy chyba nie dojechałem. A to miejsce urodzin braci Warner, założycieli jednej z największych wytwórni filmowych na świecie – powiedział Arkadiusz Gołębiewski.

Harry, Albert, Sam i Jack, 100 lat temu założyli hollywoodzką wytwórnie filmów Worner Bros.  Bracia zastawiając rodzinny majątek: konia o imieniu Bob oraz sprzedając zegarek ojca, zyskali kapitał, który przeznaczyli na zakup projektora. Dwadzieścia lat później, 4 kwietnia 1923 r., założyli wytwórnię filmową, która obecnie jest jedną z największych na świecie.

„Warner” to nazwisko, które Benjamin ( ojciec braci Warner, był szewcem

) przyjął już w USA, a za nim reszta rodziny. W Polsce nazywali się Wonsal

Za nami gala Oskarów. Dla polskiego filmu niestety skończyło się jedynie na nominacji.

red. 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf-01
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska