Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie zaprasza na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Katarzyna Enerlich. Spotkanie odbędzie się 17 września 2020 r. o godz. 17.00 w Krzywej Hali przy Placu Piłsudskiego 1.

Katarzyna Enerlich to polska pisarka i dziennikarka, autorka serii „Prowincja oraz książek „Wiatr od jezior” oraz „Kiedyś przy Błękitnym Księżycu”, w których opowiada wciągające, poruszające historie, które rozgrywają się na tle malowniczego mazurskiego krajobrazu.
Katarzyna Enerlich urodziła się 15 lutego 1972 roku. Od urodzenia jest związana z Mrągowem i Mazurami – identyfikuje się ze swoim ukochanym regionem i to jemu poświęca swoją twórczość. Dziennikarstwa uczyła się samodzielnie – jeździła na warsztaty, konferencje, czytała publikacje. Dopiero gdy straciła pracę jako dziennikarka, postanowiła pójść na studia – wybór padł na dziennikarstwo i komunikację społeczną na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jej teksty ukazywały się na łamach takich gazet jak „Gazeta Współczesna”, „Gazeta Olsztyńska” oraz „Dziennik Pojezierza”, ale współpracowała również z Telewizją Polską oraz Polskim Radiem Olsztyn. Zadebiutowała artykułem w czasopiśmie „Płomyk” jeszcze jako nastolatka. Gdy straciła pracę w lokalnej redakcji, podejmowała się różnych prac: była zatrudniona jako opiekunka osób starszych, w informacji turystycznej oraz w domu kultury. W międzyczasie kreśliła w swojej głowie szkic powieści oraz plotła plany opowiadań. Po skończeniu pierwszej powieści wysłała ją do trzynastu wydawnictw – ku swojemu zdziwieniu już po trzech miesiącach dostała pozytywną odpowiedź z oficyny „MG”.

W 2009 roku do rąk czytelników trafiła powieść „Prowincja pełna marzeń” – książka szybko znalazła się na listach bestsellerów, a autorka dostała kontrakt na więcej powieści, które złożyły się na dość pokaźną serię. Od czasu debiutu ukazało się aż dziewięć książek z tego cyklu. W wolnych chwilach Katarzyna Enerlich prowadzi bloga zatytułowanego „Prowincja pełna marzeń”, gdzie dzieli się ze swoimi czytelnikami przepisami, nowinkami oraz swoimi odkryciami i pasjami – sama bowiem dba o własny ogródek, zbiera zioła, gotuje, wytwarza naturalne kosmetyki oraz ćwiczy jogę i medytuje.

Red.

 

 

 

 

 

 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
www
Z4ioDDNw
1050x320 a
scena-reklama-v3_5-
rudnik
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
www
Z4ioDDNw
1050x320 a
scena-reklama-v3_5-
rudnik
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
teletronik
Reklama
1A_undersitlai_320x640
1A_undersitlai_320x640
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie