Fotografie dotąd nieznane, dziś dostępne dla każdego. Po inauguracji wystawy „Doświadczyć wspólnoty” 28 maja przed Galerią Kordegarda przy Krakowskim Przedmieściu, przedstawiającej nieznane fotografie z pożegnania Prymasa Wyszyńskiego, autorstwa Jana Marii Jackowskiego wystawa stanie na ulicy Warszawskiej w Ciechanowie.


Janowi Marii Jackowskiemu, wówczas fotoreporterowi «Tygodnika Solidarność», udało się uchwycić jedność, solidarność i bliskość ludzi, których połączyło jedno – poczucie, że stracili kogoś bliskiego. Tłumy na ulicach były świadectwem formatu i niezwykłości tego, który odszedł. 35 czarno-białych fotografii to unikalny materiał historyczny dokumentujący emocje i nastroje panujące na ulicach Warszawy.

Na tydzień przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego, 6 września o godz. 17.30 przed budynkiem Powiatowej Biblioteki Publicznej odbędzie się wernisaż wystawy.
Natomiast 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

 

Red.

Znajdź nas na FB

Reklama
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
reklama_internet_web
1050x320_ciech_nowosci
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
agro trans-01
gawax2
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie