W niektórych parafiach z okazji Uroczystości Bożego Ciała mieszkańcy układają dekoracje z kwiatów, zdobiące kościół lub jego otoczenie na czas eucharystycznej procesji. Tak samo było i w tym roku.
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej już po raz trzeci ogłosiło konkurs na dywan kwiatowy na procesję w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Teraz poznaliśmy jego wyniki.
W III edycji diecezjalnego konkursu na dywan kwiatowy z okazji procesji w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Roku św. Zygmunta w diecezji płockiej (2023) komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów, którzy otrzymają pamiątkowe dyplomy i statuetki.
I miejsce dla Księdza Proboszcza Marka Świgońskiego oraz Wiernych parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Gołyminie.

              Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Gołyminie

II miejsce ex aequo dla Księdza Proboszcza kan. Krzysztofa Jaroszewskiego oraz Członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Wiernych parafii pw. Świętych Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku oraz Księdza Proboszcza dr. Pawła Niewinowskiego oraz Wiernych parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Górze.

Parafia pw. Świętych Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Górze
III miejsce ex aequo dla Księdza Proboszcza Grzegorza Żabika, Księdza Wikariusza Michała Fordubińskiego oraz Wiernych parafii pw. św. Mikołaja w Gójsku oraz Ojca Proboszcza Wiesława Marka Wiśniewskiego CP oraz Wiernych parafii pw. św. Stanisława Kostki w Przasnyszu.

Parafia pw. św. Mikołaja w Gójsku

Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Przasnyszu

 

Red.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska