Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza serdecznie 19 lutego 2023 roku o godzinie 15:00 do dworu Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie na kolejną odsłonę koncertu z cyklu : „MUZYKA ŚWIATA W MAZOWIECKIM DWORZE” pt.:VIVAT CHOPIN…! Koncert z okazji 213 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

Wystąpią:

Józef Domżał – pianista, student pierwszego roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował w wielu prestiżowych miejscach w Polsce i za granicą. Swoje umiejętności pianistyczne doskonali uczestnicząc w kursach mistrzowskich prowadzonych przez znakomitych profesorów, takich jak Alexander Gavrylyuk, Vanessa Latarche, Andrzej Jasiński, Siergiej Tarasow, Paweł Zawadzki, Olga Łazarska, Andrzej Tatarski, Karol Radziwonowicz, Maria Szwajgier-Kułakowska i inni. Tego lata Józef miał okazję występować i uczestniczyć w kursach mistrzowskich podczas prestiżowego 77. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Dr Irena Ülkü – Podobas – (pianistka) urodzona w Wilnie na Litwie, gdzie zdobyła wykształcenie muzyczne początkowe i średnie, które kontynuowała na początku w Konserwatorium Muzycznym w Wilnie, następnie w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Często bierze udział w koncertach wykonując muzykę klasyczną, romantyczną, impresjonistyczną, współczesną, kameralną muzykę instrumentalną i wokalną. Promuje młode talenty muzyczne. Wystąpiła w serii koncertów i wykładów edukacyjnych w Polsce, Kuwejcie, Turcji, Ukrainie i na Krymie. Jest także współzałożycielką Stowarzyszenia „Academia Europaea Sarbieviana” ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego(1595-1640), polskiego Horacego z Mazowsza, jest również kompozytorką muzyki Hymnu Akademii. Bierze czynny udział w życiu kulturalnym w Polsce i w Turcji. Występuje na Międzynarodowych Festiwalach i Koncertach.

Wstęp bezpłatny. 

Cykl koncertów odbywa się pod Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego p. Adama Struzika.

źródło:MSzM

 

Reklama
Tesali
PUZIM-TC-1000x300p
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PUZIM-TC-1000x300p
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
25 lat optyk.cdr
25 lat optyk.cdr
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska