9 maja 2024 r., na terenie rekreacyjnym Zajazd Tur – Wesela & Imprezy w Niestumiu, odbył się Piknik dla osób z niepełnosprawnościami. Zgromadził on blisko 400 osób z 17 różnych placówek z Ciechanowa, Gruduska, Gołymina, Glinojecka i Opinogóry.

Podczas pikniku nie zabrakło integracji ruchowej przy muzyce, rywalizacji w konkursach, zabaw integracyjnych, edukacyjnych i sensorycznych czy indywidualnych i grupowych prezentacji artystycznych poszczególnych placówek.
Wydarzenie urozmaiciło stoisko edukacyjne z Nadleśnictwo Ciechanów, Lasy Państwowe, gdzie wszyscy zainteresowani mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu tropienia zwierząt, rozpoznawania drzew, owadów, poroży ssaków, ochrony przyrody i gospodarki leśnej.
Podczas pikniku wielką atrakcją okazały się przejazdy „ciuchcią”, która była oblegana przez uczestników pikniku. Dzięki temu chętni mogli poznać zamieszkujące zajazd „Tur” zwierzęta oraz poznać położone tam obiekty i zieleń.


W czasie wydarzenia osoby z niepełnosprawnością oraz ich opiekunowie mogli zasięgnąć porady z zakresu pozyskiwania środków na rehabilitację, dokonywania czynności związanych z uzyskaniem orzeczenia, zgodnie z nowymi przepisami. Tu pomocni byli szczególnie pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowego Zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności.
Piknik to wspaniała okazja do integracji. Wspólne zdjęcia, poczęstunek, taniec czy śpiew piosenek biesiadnych przy akompaniamencie Starosty Powiatu Ciechanowskiego #JanaAndrzejaKaluszkiewicza, uczyniły dzień środowisk osób z niepełnosprawnościami bardziej radosnym i wyjątkowym.
Wydarzenie zorganizowało Starostwo Powiatowe w Ciechanowie przy współfinansowaniu firmy Cedrob S.A. Za nagłośnienie i realizację scenariusza odpowiedzialne było Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.
Uśmiech na twarzach uczestników pikniku oraz wyrazy spontanicznej wdzięczności pokazują, że tego typu inicjatywy są niezwykle potrzebne.
Powiat Ciechanowski reprezentował Starosta Powiatu Ciechanowskiego Jan Andrzej Kaluszkiewicz i Wicestarosta Robert Paweł Morawski. Obecna była również Sekretarz Powiatu p. Monika Gwoździk i Skarbnik Powiatu p. Hanna Dworecka.

źródło: Powiat Ciechanowski

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska