Niestety ze względu na trwającą pandemię koronawirusa nie tylko w powiecie ciechanowskim, ale również w całej Polsce, a nawet na świecie zabraknie wielu planowanych od kilku miesięcy świątecznych wydarzeń. Jednak jak się okazuje odrobina kreatywności pozwoli uratować magiczny nastrój świąt Bożego Narodzenia.
– Nie będzie wielu świątecznych wydarzeń, które wcześniej zaplanowaliśmy ale Zarząd Powiatu Ciechanowskiego stwierdził jednogłośnie – pandemia nie może nam zabrać Świąt, a dzieciom Świętego Mikołaja . Dlatego w tym roku, po raz pierwszy rusza Powiatowy Zaprzęg Świętego Mikołaja – poinformowała w mediach społecznościowych Starosta Ciechanowski Joanna Potocka –Rak.
Okazuje się, że to gdzie i do kogo dojedzie, zależy tylko od samych mieszkańców.
– Przyjmujemy zgłoszenia od miejscowości z terenu całego Powiatu Ciechanowskiego, które chcą u siebie przywitać Powiatowy Zaprzęg Świętego Mikołaja. Dla najmłodszych będą drobne upominki, dla starszych zapewne rózgi, a przede wszystkim dużo uśmiechu i potrzebnej w tym trudnym czasie radości. Dla miejscowości, które najbardziej barwnie i z pomysłem przywitają Świętego Mikołaja czekają niespodzianki – wyjaśnia starosta.
Zgłoszenia przyjmowane są do końca listopada pod numerem tel. 729-055-946. Trasa zaprzęgu Świętego Mikołaja zaplanowana na 4 -6 grudnia br. obejmie cały powiat ciechanowski. W zaprzęgu będzie Święty Mikołaj, Pani Mikołajowa i wesołe, pracowite i niezwykle kreatywne Elfy.
Niezwykły zaprzęg musi mieć ciekawy i niezawodny środek transportu. Oprócz sani i mechanicznego renifera, będzie również czerwony zabytkowy autobus marki Jelcz.
Jak zapowiada starosta – będziemy widoczni i słyszalni.
Lim.

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider