Retrospektywy Festiwalu Filmowego NNW ruszyły w Polskę. Po raz kolejny zawitają na północne Mazowsze. Tym razem namiastkę festiwalowych wydarzeń można będzie zobaczyć, już a tydzień w Żuromińskim Centrum Kultury.


29 listopada wydarzenie rozpocznie się od wprowadzenia do warsztatów filmowych.

O godz. 14 rozpocznie się blok filmowy, podczas którego widzowie obejrzą filmy dokumentalne: “Oblężenie Warszawy” w reż. Eugeniusz Stary, 55′, Polska (Nagroda główna w Konkursie Dokument Polski), “Ostatni rozdział” w reż. Tomasza Łysiaka, 69′, Polska, „Polska Szuka Bohaterów” reż. Arkadiusz Gołębiewski 19’, Polska, „Dzieci Kwatery Ł” w reż. Arkadiusza Gołębiewskiego, 51’, Polska, oraz „Formoza. Polskie Jednostki specjalne” reż. Tomasz Nowak, 52’.

W środę 30 listopada Retrospektywa rozpocznie się o godz. 10 warsztatami filmowymi dla młodzieży. Następnie w bloku filmowym o godz. 14:00 zostanie wyświetlony film w reż. Arkadiusza Gołębiewskiego „Kochankowie z lasu”. Po nim organizatorzy zapraszają na panel dyskusyjny „PAMIEĆ I TOŻSAMOŚĆ – jak dbać o pamięć historyczną” .

Również w środę odbędzie się uroczysta gala podczas której wręczone zostaną Świadkom Historii statuetki: Sygnety Niepodległości i Drzwi do Wolności.

Na godz. 18 zaplanowano pokaz filmu fabularnego pt. “Lokatorka” w reż. Michała Otłowskiego, 118′, Polska 2021 (film otrzymał Nagrodę Publiczności Festiwalu Filmowego NNW – Nagroda dla najlepszego filmu wybranego głosami widzów)

Żuromińskiej Retrospektywie będzie towarzyszyć niezwykła wystawa „ Zbrojne Podziemie Niepodległościowe na północnym Mazowszu.

Podczas żuromińskiej retrospektywy odbędą się warsztaty dla organizacji pozarządowych on-line. Aktywizacja lokalnych środowisk pozarządowych (szkolenie z fundraisingu).

 

Mil.

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Baner_20
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Baner_20
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska