W czwartek, 16 listopada 2023 r., odbyło się kolejne autorskie spotkanie w ramach podwójnego Srebrnego Jubileuszu Związku Literatów na Mazowszu (ZLM), w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie, prowadzone przez prezes ZLM dr. Teresę Kaczorowską – tym razem z poetą Juliuszem Erazmem Bolkiem z Warszawy.


Spotkanie było kameralne, ale niezwykle interesujące. Temat główny to „Sekrety życia. Kalendarz poetycki” to jednocześnie tytuł poematu, który został przetłumaczony na ponad 30 języków, pobił Rekord Guinnessa na największy tom wierszy, a J.E. Bolek otrzymał nawet za ten poemat Nagrodę „Optymista Roku”. Autor opowiadał na spotkaniu w Krzywej Hali ciekawe historie o rodzeniu się tego poematu, rodzące się o nim legendy, a także o swoim ostatnim zbiorze wierszy, wydanym w dwóch językach polskim i angielskim w Londynie pt. „Ogród” (2022).

Wyczerpującą recenzję o tym ostatnim tomiku wygłosiła Ewa Krysiewicz (sekretarz ZLM).

Recenzją jej autor był wyraźnie zaskoczony: Rozebrała mnie po kawałku. I trafnie! Czułem się obnażony… – powiedział J.E. Bolek, zapewniając jednocześnie, że recenzja ta znajdzie się w pełnym wydaniu jego „Ogrodu”.

(Info ZLM)

 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska