Biblioteka – świat w jednym miejscu to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. W dniach 8-15 maja 2022 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie odbędzie się kolejna edycja tego wyjątkowego wydarzenia.


W maju przypada również 30. rocznica śmierci jednej z najwybitniejszych himalaistek świata – Wandy Rutkiewicz, która zaginęła w nocy z 12 na 13 maja 1992 podczas wyprawy na swój dziewiąty ośmiotysięcznik Kaczendzongę. Sejm RP ustanowił 2022 Rokiem Wandy Rutkiewicz.
W ramach Tygodnia Bibliotek odbędzie się spotkanie z Anną Kamińską, autorką biografii Wandy Rutkiewicz oraz prelekcje ciechanowian: Wiesława Suchodolskiego i Elżbiety Nowak, którzy podzielą się z nami swoją pasją do gór i opowiedzą o swoich wyprawach.
– Będziemy gościć również Romana Warszewskiego, dziennikarza, podróżnika, autora wielu książek. Planujemy warsztaty dla dzieci i młodzieży poświęcone życiu i osiągnięciom Wandy Rutkiewicz oraz jak co roku wycieczki do naszych bibliotek, lekcje biblioteczne i inne działania promujące czytelnictwo w ciechanowskich szkołach i przedszkolach – zachęca do udziału w wydarzeniu Miejska Biblioteka Publiczna.
Cały świat w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie na wyciągnięcie ręki. Mamy nadzieję, że ten wycinek świata, który będziemy prezentować w Tygodniu Bibliotek zainteresuje Państwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w zaplanowanych wydarzeniach.

 

Red.

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska