Festiwal Muzyki Sakralnej odbędzie się w dniach 27-29 września w „Klasztorku”. Każdy z koncertów zaplanowano o godz. 18.00. 29 września o godz. 17.00 w Farze będzie miał miejsce trzeci z cyklu Ciechanowskich Wieczorów Organowych.

Podczas VIII Festiwalu Muzyki Sakralnej wystąpią: Dziewczęcy Chór Szkoły Katedralnej „Kosy” z Poznania, Chór Pueri Et Puellae Cantores Polocences z Płocka oraz Chór Centrum Myśli Jana Pawła II z Warszawy. Festiwal organizują: Bogumiła Nasierowska oraz Ośrodek Port we współpracy z proboszczem parafii św. Tekli kanonikiem Wojciechem Hubertem. Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Ciechanowskiego i Prezydent Miasta Ciechanów.

W niedzielę, w ramach ostatniego z cyklu III Ciechanowskich Wieczorów Organowych, objętych patronatem prezydenta Ciechanowa, odbędzie się „Koncert maryjny” w wykonaniu Angeliki Podwojskiej – sopran, Aleksandry Kołodziejczyk – mezzosopran, Patryka Podwojskiego – organy. Pierwszy z koncertów, „Brzmienia czterech epok”, odbył się 1 września. Na altówce zagrała Marta Jezierska, na organach Adam Sadowski. Podczas 2 koncertu 15 września, zatytułowanego „Arie na saksofon i organy” zagrali Alina Mleczko – saksofon sopranowy i altowy oraz Jan Bokszczanin – organy.
Kierownictwo artystyczne i organizacyjne koncertów: dr Adam Sadowski, Dominik Molewski. Koncert przy wsparciu Urzędu Miasta organizują parafia św. Józefa w Ciechanowie i stowarzyszenie Promień Sztuki.

red.

fot. UM Ciechanów 

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider