Festiwal Muzyki Sakralnej odbędzie się w dniach 27-29 września w „Klasztorku”. Każdy z koncertów zaplanowano o godz. 18.00. 29 września o godz. 17.00 w Farze będzie miał miejsce trzeci z cyklu Ciechanowskich Wieczorów Organowych.

Podczas VIII Festiwalu Muzyki Sakralnej wystąpią: Dziewczęcy Chór Szkoły Katedralnej „Kosy” z Poznania, Chór Pueri Et Puellae Cantores Polocences z Płocka oraz Chór Centrum Myśli Jana Pawła II z Warszawy. Festiwal organizują: Bogumiła Nasierowska oraz Ośrodek Port we współpracy z proboszczem parafii św. Tekli kanonikiem Wojciechem Hubertem. Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Ciechanowskiego i Prezydent Miasta Ciechanów.

W niedzielę, w ramach ostatniego z cyklu III Ciechanowskich Wieczorów Organowych, objętych patronatem prezydenta Ciechanowa, odbędzie się „Koncert maryjny” w wykonaniu Angeliki Podwojskiej – sopran, Aleksandry Kołodziejczyk – mezzosopran, Patryka Podwojskiego – organy. Pierwszy z koncertów, „Brzmienia czterech epok”, odbył się 1 września. Na altówce zagrała Marta Jezierska, na organach Adam Sadowski. Podczas 2 koncertu 15 września, zatytułowanego „Arie na saksofon i organy” zagrali Alina Mleczko – saksofon sopranowy i altowy oraz Jan Bokszczanin – organy.
Kierownictwo artystyczne i organizacyjne koncertów: dr Adam Sadowski, Dominik Molewski. Koncert przy wsparciu Urzędu Miasta organizują parafia św. Józefa w Ciechanowie i stowarzyszenie Promień Sztuki.

red.

fot. UM Ciechanów 

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska