2 maja Muzuem Romantyzmu w Opinogórze zaprasza  na Imieniny Zygmunta – coroczne wydarzenie, które uświetnia rozpoczęcie letniego sezonu turystycznego w  Muzeum, organizowane w dniu, w którym autor „Nie-Boskiej komedii” obchodził imieniny. Początek o godz. 15:00. Wydarzenie tradycyjnie rozpocznie się  od złożenia kwiatów w kryptach Krasińskich w opinogórskim kościele.

Następnie, jak przystało na Imieniny, nie zabraknie wyjątkowych gości: 
prof. Andrzeja Fabianowskiego – specjalistę w dziedzinie historii literatury, wieloletniego prodziekana Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego i kierownika Zakładu Literatury Romantyzmu, w którego dorobku najważniejsze publikacje naukowe to: Myśl polityczna Zygmunta Krasińskiego (1991), Paryż romantyków polskich (1999), Konwicki, Odojewski i romantycy. Projekt interpretacji intertekstualnych (1999), Mickiewicz i świat żydowski. Studium z aneksami (2018), Sonata Norwidowska (2019), Towarzystwo Iksów (2019); poza tym kilkanaście zredagowanych książek zbiorowych i kilkaset artykułów naukowych opublikowanych w kraju i za granicą, który przybliży temat: ZYGMUNT MIŁKOWSKI: POWSTANIEC, POLITYK, PISARZ

– Po wspomnianym wykładzie, na który zapraszamy do muzealnej Oranżerii, odbędzie się wręczenie Nagrody Zygmunta – przyznawanej przez nasze Muzeum za m.in. wspieranie idei ochrony dziedzictwa rodu Krasińskich, rozpowszechnianie wiedzy o Zygmuncie Krasińskim, jego twórczości oraz o miejscu, w którym żył i tworzył – Opinogórze, pomoc w realizacji działań statutowych Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Nagrodę wręczy ubiegłoroczny laureat – Roman F. Kochanowicz, wieloletni Dyrektor Muzeum.
Następnie we Dworze Krasińskich odbędzie się wernisaż wystawy „Pejzaż romantyczny” – informuje Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. 

PUHOVSKY (znanego też jako Romek Puchowski) – wokalistę, kompozytora, autora tekstów, producenta, który gra na gitarze DOBRO, slide, gitarze akustycznej oraz basowej, a od godz. 20:00 w muzealnej Oranżerii zaprosi nas do swojego projektu pt. „W DELCIE BLUESA – PUHOVSKY NAD MISSISSIPPI”, gdzie nie zabraknie akcentów romantycznych, jak ROMANTYCZNY AMBIENT – „ŚWITEZIANKA” Adama Mickiewicza.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Do zobaczenia w Opinogórze!

– Zachęcamy do spędzenia tegorocznej Majówki u nas !  Jesteśmy otwarci każdego dnia długiego weekendu. ‼️Przypominamy, że 1 maja rozpoczyna się u nas sezon letni, więc ekspozycje muzealne można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 10:00 – 18:00. Park jest otwarty w godz. 7:00-22:00 – przypomina Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska