Filmy historyczne, dyskusje i warsztaty filmowe oraz dla organizacji pozarządowych wypełniły dwudniową retrospektywę Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” w Gołotczyźnie. Podczas uroczystej gali uhonorowano lokalnych bohaterów ważnych dla polskiej wolności. Patronem medialnym wydarzenia był tygodnik Czas Ciechanowa.


– To jest już regułą, że kończą Festiwal NNW w Gdyni od razu myślimy o tym, jak pojechać z naszymi filmami i dyskusjami w Polskę. Jest dla nas niezwykle ważne, by nie zamykać się tylko w jednym miejscu, ale aktywizować społeczności lokalne, które również chcą propagować wartości konserwatywne i wiedzę o polskiej historii — mówi Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor Festiwalu NNW. Dwudniowe spotkanie w Gołotczyźnie było ostatnim wydarzeniem w tym roku.


Podczas uroczystej Gali, która odbyła się w poniedziałek 30listopada zostali uhonorowani świadkowie historii bohatersko walczący o wolność oraz niepodległości kraju.

Patronat Honorowy w stulecie Odzyskania Niepodległości nad Festiwalem NNW objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.
Organizatorem Retrospektywy festiwalu jest Stowarzyszenie Scena Kultury.
Partnerem wydarzenia jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego.
Projekt Dofinansowany przez Narodowy Instytutu Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze Środków Darowizny przyznanej przez Fundację KGHM Polska Miedź.
Mil.

Więcej w papierowym wydaniu CC

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska