Filmy historyczne, dyskusje i warsztaty filmowe oraz dla organizacji pozarządowych wypełniły dwudniową retrospektywę Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” w Gołotczyźnie. Podczas uroczystej gali uhonorowano lokalnych bohaterów ważnych dla polskiej wolności. Patronem medialnym wydarzenia był tygodnik Czas Ciechanowa.


– To jest już regułą, że kończą Festiwal NNW w Gdyni od razu myślimy o tym, jak pojechać z naszymi filmami i dyskusjami w Polskę. Jest dla nas niezwykle ważne, by nie zamykać się tylko w jednym miejscu, ale aktywizować społeczności lokalne, które również chcą propagować wartości konserwatywne i wiedzę o polskiej historii — mówi Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor Festiwalu NNW. Dwudniowe spotkanie w Gołotczyźnie było ostatnim wydarzeniem w tym roku.


Podczas uroczystej Gali, która odbyła się w poniedziałek 30listopada zostali uhonorowani świadkowie historii bohatersko walczący o wolność oraz niepodległości kraju.

Patronat Honorowy w stulecie Odzyskania Niepodległości nad Festiwalem NNW objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.
Organizatorem Retrospektywy festiwalu jest Stowarzyszenie Scena Kultury.
Partnerem wydarzenia jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego.
Projekt Dofinansowany przez Narodowy Instytutu Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze Środków Darowizny przyznanej przez Fundację KGHM Polska Miedź.
Mil.

Więcej w papierowym wydaniu CC

Znajdź nas na FB

Reklama
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
1050x320_ciech_nowosci
1050x320_ciech_nowosci
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
350x490px
350x490px
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie