Sprawdziliśmy na ile dni wolnych możemy liczyć w 2025 roku. Jak się okazuje Polacy w 2025 roku mają łącznie 115 dni wolnych od pracy – wliczając w to weekendy oraz dni ustawowo wolne.
Pierwszy ustawowo wolny dzień od pracy wypada 1 stycznia 2025 r i jest to środa. Kolejne święto – Trzech Króli – przypada już w poniedziałek 6 stycznia. Wielkanoc świętujemy 20 kwietnia, a następnego dnia mamy Poniedziałek Wielkanocny.
Kolejna okazja na dłuższe wolne przytrafia nam się na przełomie kwietnia i maja 2025 r. i ma związek ze Świętami Wielkanocnymi i majówką. Aby urlopować 14 dni ciągiem, wystarczy, że z naszej puli urlopowej wybierzemy osiem dni”.
Następne wolne mamy w Boże Ciało, które w tym roku wypada 19 czerwca. Wystarczy wziąć urlop w piątek 20 i mamy cztery dni na odpoczynek. Kolejne wolne to 15 sierpnia 2025 roku. To nie tylko święto Wojska Polskiego, ale także Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, które wypada w piątek.
Na przedłużony weekend mamy szansę w listopadzie. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zaplanujmy sobie urlop na 10 oraz od 12 do 14 i wtedy znów skorzystamy z 9 dni wolnych jeden po drugim. Ostatnia okazja na dłuższy wypoczynek pojawia się w grudniu. Święta Bożego Narodzenia przypadają w czwartek i piątek.
Ferie zimowe w woj. mazowieckim w tym roku wypadją od 3 do 16 lutego.
Lista najważniejszych dni wolnych w 2025 roku:
Nowy Rok – 1 stycznia (środa)
Święto Trzech Króli – 6 stycznia (poniedziałek)
Wielkanoc – 20-21 kwietnia (niedziela-poniedziałek)
Święto Pracy – 1 maja (czwartek)
Święto Konstytucji 3 Maja (sobota)
Boże Ciało – 19 czerwca (czwartek)
Święto Wojska Polskiego – 15 sierpnia (piątek)
Wszystkich Świętych – 1 listopada (sobota)
Święto Niepodległości – 11 listopada (wtorek)
Boże Narodzenie – 25-26 grudnia (czwartek-piątek)