Pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 1 w Ciechanowie wzięli udział w III edycji Biegu Belfra.


III Bieg Belfra zaliczony dystans może niewielki ( 6 kilometrów) ale przyświecal nam wielki cel- udział w zbiórce funduszy na rzecz Wzrok dla Wojtka – Wojtek Runke vs Siatkówczak obuoczny . W tej pięknej akcji charytatywnej wzięli udział: dyrektor oraz pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 1.

Kolejny raz pokazaliśmy chęć niesienia pomocy, było dużo radości , życzliwości i uśmiechu. To było dobrze spędzone piątkowe popołudnie.

Dziękujemy Ośrodkowi Doskonalenia Nauczycieli Rewers za super pomysł i organizację wyzwania https://www.facebook.com/osrodekrewers

O dzielnym Wojtku już pisaliśmy na łamach Czasu Ciechanowa. Niestety chłopiec nadal choruje a nowotwór wciąż o sobie przypomina. Wojtuś Runke  ma  dopiero 6 lat, lecz niestety dobrze zna  ból i cierpienie. Poznał co to strach i niepewność, ponieważ od 4 lat walczy z potworną chorobą- siatkówczakiem obuocznym- nowotworem złośliwym, który zabrał mu już jedno oczko.

– Wojtuś leczony jest w Stanach Zjednoczonych w Klinice MSCKK u doktora Abramsona, który jest wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie leczenia tego typu nowotworów i pomógł już wielu dzieciom z całego świata. Droga leczenia Wojtusia pełna jest wzlotów i upadków. Były chwile radości, a także momenty całkowitego zwątpienia i załamania, gdy słyszeliśmy, że jest kolejna wznowa. Nasz synek w Polsce dostał wlew chemii ogólnoustrojowej, a w USA miał trzy cykle chemii dotętniczej, laseroterapie, krioterapię oraz zastrzyki do oka, by zniszczyć wznowy guza – piszą rodzice Wojtka. 

Zdecydowana część dotychczasowego leczenia została pokryta z poprzednich zbiórek. Za każdym razem, podczas wizyt u doktora Abramsona paraliżuje ich strach, co usłyszą.  12 lipca 2022 r., okazało się, że nowotwór nie daje za wygraną i  jest kolejna wznowa…

– Lekarz wdrożył leczenie, które niestety generuje ogromne koszty. Cały czas borykamy się z brakiem funduszy na leczenie naszego synka, wykracza to poza nasze możliwości finansowe. Dlatego bardzo prosimy o pomoc i wsparcie. Chcemy i będziemy nieustannie walczyć o resztki widzenia w jedynym oczku naszego synka, o jego zdrowie i życie. Nigdy nie ustaniemy w naszych staraniach. Walczymy. Nie poddajemy się. Modlimy się. Jesteśmy silni. Bądźcie z nami – proszą zrozpaczeni rodzice. 

Każdy z nas może wspomóc Wojtka i jego rodzinę w tych trudnych chwilach. Zbiórka na leczenie chłopca prowadzona jest m.in. na:

https://www.siepomaga.pl/oczka-wojtka?fbclid=IwAR1NIoP62ZNr2vbK-6pbT5yIDf9ZffOAP_KHtMEz1dkOQsJFwypViy3c-04

 

 

 

 

WT/RED

fot. Wioletta Tobolska 

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska