29 sierpnia na miejskim stadionie odbędzie się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny.  Sympatycy lekkiej atletyki spotkają się o godz. 15.00 na stadionie przy ul. 3 Maja w Ciechanowie. Mityng otworzy sezon jesienny 2021 r. Program zawodów jest bardzo różnorodny, począwszy od konkurencji sprinterskich, biegów średnich i długich po liczne konkurencje techniczne.

W mityngu wystartują zawodnicy z ciechanowskiego klubu Mazovia ProActiv: Kaja Chmielewska (na 300 m), podopieczna trenera Szymona Ogonowskiego oraz Zuzanna Pielacińska (na 100 i 200 m), która trenuje pod okiem Roberta Adamskiego. Kolejni ciechanowianie to wychowankowie trenera Zbigniewa Majewskiego. Na dystansie 400 m ppł wystartuje Julia Chodkowska, brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Polski U-18 we Włocławku oraz Julia Kwasiborska, która we Włocławku była 4 na 100 m, ustanawiając swój rekord życiowy 12,14 s. Na dystansie 100 m wystartuje też najlepszy ciechanowski sprinter Damian Trzaska. Warto przypomnieć, że Damian jest brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski z Suwałk na 200 m z wynikiem 21,28 s. Jako reprezentant Polski uczestniczył w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tallinie, gdzie w sztafecie 4×100 m zdobył 4 miejsce.

Zawody zostaną zorganizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów Krzysztofa Kosińskiego i dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego Tomasza Majewskiego.

 

red/UM

 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska