W Ciechanowie rozpoczęła się realizacja  projektu ogólnomiejskiego, na które mieszkańcy zagłosowali w tym roku w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego.  Bedzie to Funpark. Nowy kompleks rekreacyjny powstaje przy pętli miejskiej. Miasto wybuduje park do zabaw na świeżym powietrzu na niezagospodarowanym terenie pomiędzy rondem Sybiraków i ul. Bohaterów Września. Obszar zagospodarowania terenu to ponad 2000 m2.

– Funpark będzie wyposażony w elementy linowe i wspinaczkowe oraz zestaw 2 trampolin ziemnych. Na podłożu wykonana zostanie bezpieczna nawierzchnia z piasku. Na pozostałym terenie parku uzupełniona będzie istniejąca nawierzchnia trawiasta, wykonawca prac zamontuje też ławki i kosze na odpady. Prace mają zakończyć się w grudniu tego roku. Nowa infrastruktura do zabaw i rekreacji zostanie wkomponowana w istniejący na terenie zagospodarowania drzewostan. Korzystanie z parku trampolinowo-wspinaczkowo-linowego w Ciechanowie będzie bezpłatne. Jego umiejscowienie umożliwia wygodny dojazd komunikacją miejską oraz rowerem – w bezpośrednim sąsiedztwie parku znajduje się ścieżka rowerowa poprowadzona wzdłuż pętli miejskiej – informuje Urząd Miasta Ciechanów. 

Funpark to jeden z ośmiu projektów ogólnomiejskich, na które mieszkańcy zagłosowali w tym roku w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt zdobył 786 głosów.

 

red.

fot. pixaby 

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama_internet_web
baner1
1050x320_ciech_nowosci
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
reklama_internet_web
baner1
1050x320_ciech_nowosci
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
agro trans-01
gawax2
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie