7 września rozpoczynają się zajęcia samoobrony dla mieszkających w Ciechanowie kobiet. Ruszą zajęcia dla grup początkujących w ramach „Bezpiecznej Ciechanowianki”. To już kolejna odsłona cyklu bezpłatnych treningów realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego.
„Bezpieczna Ciechanowianka” odbywa się w mieście już po raz piąty. W lutym odbył się nabór chętnych do uczestniczenia w zajęciach samoobrony mieszkanek miasta. W związku z wprowadzeniem przez rząd stanu epidemii i związanych z nią obostrzeń zajęcia odbywały się wyłącznie w okresie wakacyjnym, w ograniczonym zakresie. W lipcu i sierpniu treningi wznowiono wyłącznie dla grup zaawansowanych.
Od 7 września rozpoczynają się zajęcia dla kolejnych 2 grup. Treningi rozpoczną panie początkujące. Zajęcia będą obejmowały naukę technik samoobrony i umiejętności reagowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.
Treningi będą zorganizowane w Hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kraszewskiego 8. Zajęcia we wszystkich grupach będą odbywały się w dni powszednie w godzinach wieczornych.
Projekt ma na celu m.in. naukę ćwiczeń i skutecznych technik samoobrony, wsparcie mieszkanek miasta w przełamywaniu własnych słabości, opanowywaniu stresu, podniesieniu własnej sprawności oraz poczucia bezpieczeństwa kobiet. Ponadto zajęcia są doskonałą formą spędzania wolnego czasu dla kobiet i podniesienia własnego dobrego samopoczucia.
Zajęcia praktyczne prowadzić będą licencjonowani trenerzy taekwondo – LKS Matsogi Ciechanów.
Projekt jest realizowany w ramach głosowania mieszkańców na Budżet Obywatelski.

źródło: UM Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider