Ciechanów będzie gospodarzem dwóch sportowych imprez o randze ogólnokrajowej. 1 czerwca na stadionie przy ul. 3 Maja odbędą się Mistrzostwa Polski w biegach na dystansie 5000 m oraz I Mazowiecki Mityng Dzieci.

O godz. 14.00 rozpocznie się I Mazowiecki Mityng dla Dzieci. W zawodach wystartują dziewczęta i chłopcy z całego Mazowsza oraz ościennych województw, szkoleni w klubach sportowych, posiadający licencje. Rywalizacja obejmie roczniki 2011-2012 (U-14) oraz 2013 i młodsi (U-12).

Mistrzostwa Polski na dystansie 5000 m rozpoczną się o godz. 17.30. Wezmą w nich udział kobiety i mężczyźni w kategoriach junior U-20 i młodzieżowiec U-23 z całego kraju. Za organizację biegowych mistrzostw odpowiada Warszawsko Mazowiecki Związek Lekkiej Atletyki we współpracy z Miastem Ciechanów i MOSiR.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Stadion w Ciechanowie posiada pełnowymiarową bieżnię lekkoatletyczną. Powstała w 2017 r. i została zaprojektowana tak, by uzyskać Świadectwo PZLA dla kategorii stadionu VA, uprawniające do organizacji imprez o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Od listopada 2023 r. na terenie stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji sportowcy mają do dyspozycji nowoczesny budynek, mieszczący zaplecze sportowo-administracyjne, w tym m.in. szatnie dla zawodników, prysznice oraz siłownię.

Imprezy lekkoatletyczne o zasięgu ogólnopolskim są organizowane w Ciechanowie od 2018 r. Miasto było do tej pory gospodarzem m.in. Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS, Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Mistrzostw Mazowsza Młodzików U-16, Mitingów Dzieci, Ogólnopolskich Zawodów „Otwarcia Sezonu Jesiennego”.

źródło:UM

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska