10 maja rozpoczęła się realizacja jednego z ogólnomiejskich projektów, który mieszkańcy wybrali w tegorocznym głosowaniu w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. W Piłkarskiej Lidze Dzikich Drużyn zagrać mogą wszyscy chętni mieszkańcy miasta.

W nowych rozgrywkach w piłkę nożną zagrać może każdy, bez względu na wiek i płeć. Uczestnictwo w zawodach jest bezpłatne. Mecze są rozgrywane na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 6 przy ul. 17 Stycznia w poniedziałki i środy od 18.30 do 22.00.
Na pierwszych rozgrywkach 10 maja rozegrano 5 meczów (godziny: 18.30, 19.10, 19.50, 20.30 i 21.10). Z uwagi na nadal obowiązujące ograniczenia wprowadzone przez rząd, w tej chwili nie ma możliwości udziału publiczności w rozgrywkach. Od 15 maja, o ile restrykcje zostaną zmienione, na teren kompleksu będzie mogła wejść publiczność.

Projekt w tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego zdobył 205 głosów. Piłkarska Liga Dzikich Drużyn to propozycja skierowana do mieszkańców Ciechanowa, którzy chcą zacząć swoją aktywność fizyczną, chcą do niej powrócić po ograniczeniach związanych z pandemią oraz chcą spróbować sił w rywalizacji sportowej z innymi mieszkańcami miasta. Blisko 200 osób będzie regularnie spotykało się w okresie od maja do sierpnia, aby dzielić się swoją piłkarską pasją.
Do rywalizacji dopuszczonych zostało 13 drużyn. Każda z nich składa się z 15 osób. Planowane jest rozegranie 158 meczów piłkarskich.

Wszelkie szczegóły dotyczące zapisów i rozgrywek można śledzić na portalu Facebook, profil Sport-4-You Ciechanów. Informacje można też uzyskać pod numerem telefonu 503 311 649.
W Ciechanowskiem Budżetcie Obywatelskim ważny głos oddały 6224 osoby. Miasto w 2021 r. zrealizuje 18 zwycięskich projektów za łączną kwotę ponad 2 mln zł.

Z projektów „miękkich”, poza realizacją projektu Sport 4 You – Piłkarska Liga Dzikich Drużyn zrealizowane będą też dwa inne zadania o charakterze sportowym i rekreacyjnym, które zdobyły największą popularność wśród mieszkańców. Będzie to: Wspomaganie szkolenia w Akademii Piłki Ręcznej piłki ręcznej dzieci, młodzieży oraz drużyny seniorów 1 ligi ZPRP („Od szczypiora do seniora”) oraz projekt: Bezpieczna Rodzina – zdrowie, ruch, szczęście. Bezpłatny cykl zajęć edukacyjno-sportowych z elementami samoobrony dla dzieci od 4 roku życia oraz ich rodziców.

 

źródło:UM 

Znajdź nas na FB

Reklama
baner1
baner-www-01
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
koptrans 2020
Reklama
cicholska
Reklama
bzdz
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
kredyt-mieszkaniowy-01
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
fireland
Reklama
zbudujemy dom ciechanow
Reklama
Sushi Ciechanów
sushi-ciechanow