Na metę położonej w cieniu wielkiego Zamku Książąt Mazowieckich wszystkie zawodniczki i zawodnicy peletonu Mazovii wjeżdżali z triumfalnym wyrazem twarzy. Nie dali się trudnej trasie, rozprawili się z czyhającymi przeszkodami i pokonali własne zmęczenie.

      

Peleton Cisowianka Mazovia MTB Marathon prowadzony przez Cezarego Zamanę dopisuje swoją sportową historię do ciechanowskiego Zamku Książąt Mazowieckich. Już od kilku ładnych lat odbywają się tam kolejne edycje tych zawodów kolarstwa górskiego, a zwycięzcy zapisują swoje nazwiska w annałach MTB. I w tym roku – jubileuszowym, bo osiemnastym – nie brakło śmiałków, którzy postanowili powalczyć na ciechanowskich trasach.

Piersi do zmagań stanęli najmłodsi. Niczym giermkowie, tak i oni chcieli wykazać się swoimi umiejętnościami i błysnąc talentem na dystansie Hobby. Każdy przejechany przez nich kilometr pozwalał na zdobycie przez nich bezcennego doświadczenia, które już wkrótce wykorzystają podczas dorosłej rywalizacji. Gdy zakończyła się już młodzieżowa rywalizacja, przyszedł czas na start dystansu Fit i najtrudniejszego – dystansu Pro. Tu już nie ma miejsca na naukę, a margines błędu jest niewielki. Wielkie jest za to natężenie terenowych przeszkód, mających spowolnić szarżę peletonu.

Najodporniejszym na przeciwności okazał się Wojciech Dąbkowski (Logwin Poland), który trasę dystansu Pro pokonał z czasem 01:59:07. Drugi był Michał Lewandowicz (Vinci Wheels, 02:01:28), a trzeci Paweł Słupek (3S Bike Team Ciechanów, 02:01:29). Na dystansie Fit zwyciężyła Magdalena Bielecka (Zerwani z łańcucha), która wykręciła czas 01:15:29. Druga wśród pań była Bożena Wachnik (SuperDrob Bike Team, 01:17:07), a trzecia Anna Paszkowska-Grudziąż (Wataha, 01:23:56). Wśród panów ścigających się na dystansie Fit triumfował Kacper Koziołkiewicz, który na mecie zameldował się z czasem 01:03:54. Wyprzedził Jakuba Zimowskiego (GKCgorlice, 01:06:16) oraz Przemysława Plocka (Velosharks, 01:06:39).


„Maraton w Ciechanowie to zawsze fascynujące zjawisko. To tutaj, na tych wiekowych polach kilkusetletnia historia łączy się z najnowszą techniką, ucieleśnioną przez wyposażone w zaawansowane rozwiązania rowery czy stroje szyte ze specjalnych materiałów. Spotykają się dwa światy, a łączy je sport” – podsumowuje Cezary Zamana. „Nie byłoby tego spotkania bez dobrej chęci i realnego zaangażowania ciechanowskiego samorządu, który od lat z wielką sympatią wspiera Cisowianka Mazovia MTB Marathon i zaprasza na swoją ziemię setki rowerzystów. Jestem za to niezmiernie wdzięczny prezydentowi Ciechanowa, Krzysztofowi Kosińskiemu.


Jeszcze nie opadł bitewny kurz pod majestatycznym Zamkiem Książąt Mazowieckich, a Cezary Zamana już planuje kolejną odsłonę sportowych zmagań. Tym razem zaprosi on peleton na Roztocze – a dokładniej do Wysokiego / Zakrzew w powiecie lubelskim. Tam maraton Mazovii odbędzie się 12 czerwca. Wszystkie informacje oraz zapisy na najbliższe zawody Mazovii tutaj: https://mazoviamtb.pl/wysokie-zakrzew/


Zadanie publiczne pn. Mazovia MTB Marathon- maratony rowerowe na Mazowszu dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Znajdź nas na FB

Reklama
1050px
PUZIM TC 1000x300p
scena-reklama-v3_5-
rudnik
I-Liceum-Ogólnokształcące-PUL-im3
klonove_1050x320
1050x320_ciech_nowosci
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
1050px
PUZIM TC 1000x300p
scena-reklama-v3_5-
rudnik
I-Liceum-Ogólnokształcące-PUL-im3
klonove_1050x320
1050x320_ciech_nowosci
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
teletronik
Reklama
reklama-śmiecińska
reklama-śmiecińska
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie