Bieg „Tropem Wilczym” to sportowy hołd oddawany żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, którzy walczyli w latach 1944-1963. Nie mogło zabraknąć na nim żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie.

 

Sprawność fizyczna jest jednym z czynników decydujących o gotowości żołnierza do działania, dlatego terytorialsi Mazowieckiej Piątki przy każdej okazji dbają o rozwój swojej kondycji. Tym razem stanęli do sportowej rywalizacji podczas biegu „Tropem Wilczym”, który organizowany jest w całej Polsce. W ten sposób żołnierze 5MBOT, uczniowie Technikum Mundurowego BZDZ oraz mieszkańcy Ciechanowa oddali hołd żołnierzom polskiego powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego.
W niedzielę 5 marca na starcie stawiło się blisko 40 żołnierzy oraz pracowników cywilnych Brygady, a cały bieg liczył kilkadziesiąt osób. Uczestnicy wystartowali spod budynku szkoły BZDZ w Ciechanowie, a dystans, jaki musieli pokonać to 1963 metry. Symboliczna długość trasy nawiązuje do roku, kiedy to zginął Józef Franczak ps. Lalek – ostatni Żołnierz Wyklęty. Inicjatywa biegu ma duży walor edukacyjny, który przypomina historię walki polskiego podziemia patriotycznego, prowadzonej przeciwko systemowi komunistycznemu i sowietom.

Żołnierze Mazowieckiej Piątki zgodnie stwierdzili, że nie mogło ich zabraknąć na tym wydarzeniu. Wojska Obrony Terytorialnej są spadkobiercami wartości pozostawionych przez Żołnierzy Niezłomnych, którymi kierują się zarówno w służbie jak i w życiu cywilnym.

Uczestnicy biegu „Tropem Wilczym” otrzymali pamiątkowy dyplomy uczestnictwa, a najlepsi zawodnicy zostali wyróżnieni medalami oraz nagrodami rzeczowymi.

 

źródło:5MBOT

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf-01
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska