W dniach 17-18 listopada 2018 r. w miejskiej hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Ciechanowie odbyła się kolejna XII edycja Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do Masters Mazovia Cup.
Zawody rozegrano pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów Pana Krzysztofa Kosińskiego.
Tegoroczna edycja MMC zgromadziła po raz kolejny na starcie rekordową liczbę zawodników 623 zawodników( w ubiegłym roku startowało515 zawodników, a w 2016- 273 zawodników) z 52 klubów i 7 państw: Białorusi, Gruzji, Łotwy, Rosji, Szwecji, Ukrainy oraz Polski.
Ciechanowskie zawody nie były jedyną ważną imprezą Taekwon-do w sezonie jesiennym( Puchar Europy w Rumunii oraz Puchar Świata w Australii), a pomimo tego po raz kolejny pobiła rekord frekwencji. Również poziom turnieju podnosi się z każdym rokiem co przyczynia się do udziału wielu świetnych zawodników. Wraz z poziomem sportowym podnosi się poziom organizacyjny, zawody można było obserwować na żywo w internecie w systemie stream live.
Po raz pierwszy w historii pojedynki rozgrywano aż na sześciu polach walki na których można było podziwiać w akcji najlepszych zawodników, co powodowało, że licznie zgromadzona publiczność na pewno się nie nudziła.

 

Michał Korzybski 

Więcej w papierowym wydaniu CC