31-letni ciechanowianin padł ofiarą oszustów działających “na pracownika banku”. Będąc przekonany, że chroni swoje oszczędności przed przestępcami, mężczyzna zainstalował wskazaną przez fałszywego bankowca aplikację. W ten sposób oszust uzyskał dostęp do jego konta bankowego. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z obcymi osobami proponującymi świadczenie jakichkolwiek usług finansowych lub bankowych!


– W minioną środę do ciechanowskich policjantów zgłosił się 31-latek, który padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna odebrał telefon od osoby podającej się za pracownika infolinii banku. Konsultant powiedział mu, że ktoś próbował zrobić przelew z jego konta. Aby anulować transakcję połączył 31-latka z działem ochrony banku. Kolejny konsultant powiedział, że konieczne jest zainstalowanie aplikacji do zdalnej obsługi telefonu. Ciechanowianin był przekonany, że chroni swoje pieniądze i dlatego postępował zgodnie z poleceniami fałszywego pracownika banku. Zainstalował oprogramowanie, które pozwoliło oszustowi przejąć kontrolę nad rachunkiem bankowym. 31-latek został tak zmanipulowany, że podał fałszywemu konsultantowi kod autoryzacyjny, który otrzymał w wiadomości przesłanej z banku. Dopiero po jakimś czasie zorientował się, że z jego konta zniknęło ponad 5000 złotych – relacjonuje  mł. asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie. 

Policjanci apelują o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z obcymi osobami proponującymi świadczenie jakichkolwiek usług finansowych czy bankowych. Nie ulegajmy namowom o zainstalowanie na telefonie czy komputerze programów lub aplikacji do zdalnej obsługi urządzenia, ani do klikania w podejrzane linki przesyłane przez nieznane nam osoby. Każdorazowo, bezwzględnie należy zweryfikować tożsamość rozmówcy.

 

red. 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska