Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego został oszukany podczas sprzedaży ekspresu do kawy za pośrednictwem popularnego serwisu ogłoszeniowego w Internecie. Aby otrzymać pieniądze 47-latek wszedł w link przesłany w wiadomości od „kupującego”. Oszust w ten sposób uzyskał dostęp do jego rachunku bankowego. Mężczyzna stracił 19 tys. złotych.

– W miniony piątek (24.11) do policjantów z ciechanowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas internetowej sprzedaży. Z relacji 47-latka wynikło, że na jednym z portali aukcyjnych zamieścił ogłoszenie sprzedaży ekspresu do kawy. Mężczyzna otrzymał wiadomość z informacją, że wystawiony przez niego towar został sprzedany. Wiadomość zawierała link za pośrednictwem, którego miał zaakceptować zamówienie, a następnie, aby odebrać płatność, wybrać swój bank i zalogować się na swoje konto. Niepodejrzewający niczego 47-latek wypełnił formularz i wpisał swoje dane. Następnie mężczyzna odebrał przez telefon automatyczną wiadomość o konieczności autoryzacji otrzymanych wiadomości w aplikacji mobilnej banku.  47-latek uwierzył, że jest to niezbędne do otrzymania płatności za sprzedany towar i wykonał kilka takich autoryzacji. Po zalogowaniu się na stronę banku zauważył, że z jego konta zniknęło 19 tys. złotych –  informuje asp. Magda Zarembska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność w podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych! Jeśli kupujący wysyła nam link z informacją, że tylko w ten sposób otrzymamy zapłatę za sprzedawany towar, to możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z oszustem. Nigdy nie podawajmy danych do logowania na konta bankowego, numerów kart czy kodów systemu płatności mobilnych. Zawsze czytajmy wiadomości z banku i zwracajmy uwagę, jakie transakcje bankowe autoryzujemy i na jaką kwotę.

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska