Ciechanowscy policjanci powiadomieni przez świadka udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 43-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci zastosowali procedurę konfiskaty samochodu.

– W poniedziałek (13.05) około godz. 20:30 dyżurny ciechanowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu poruszania się po ciechanowskich uliczkach nietrzeźwego kierującego. Policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwania wskazanego samochodu. Z kolejnych informacji wynikało, że kierowca znajduje się na parkingu przy ul. Płońskiej. Mężczyzna, który siedział w pojeździe został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik pierwszego badania wskazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mundurowi wykonali kolejne badania, których wyniki będą dowodem w prowadzonym postępowaniu. W środku samochodu policjanci zauważyli porozrzucane butelki po alkoholu. Ciechanowianin stracił prawo jazdy, a jego pojazd został zabezpieczony, dodatkowo oprócz wyroku czeka go jeszcze sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – informuje nadkom. Jolanta Bym rzecznik prasowy ciechanowskiej policji.  – Wyrazy uznania, należą się świadkowi, który zareagował na łamanie prawa i dzięki niemu policjanci mogli zapobiec dalszej jeździe przez kierowcę, który był zagrożeniem dla siebie i innych użytkowników dróg. Nie wiadomo co by się stało gdyby ten kierowca samochodu pojechał dalej -dodaaje. 

Policja apeluje  o więcej zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska