Ciechanowscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustwami podczas transakcji zawieranych przez Internet. 30-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego, która wystawiła na sprzedaż toaletkę kosmetyczną, kliknęła w przesłany przez oszustów link, a wpisując dane do bankowości elektronicznej, nieświadomie dała im dostęp do swojego konta. W ten sposób straciła 5 tys. złotych. 


– Funkcjonariusze o tym oszustwie zostali poinformowani w miniony poniedziałek (20.11). 30-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego na jednym z popularnych portali internetowych wystawiła na sprzedaż toaletkę kosmetyczną. Szybko skontaktowała się z nią za pomocą komunikatora osoba zainteresowana kupnem. 30-latka otrzymała link „do otrzymania zapłaty”. Kobieta kliknęła w link, po czym została przekierowana na stronę, która wyglądała jak strona jej banku. Postępując zgodnie z instrukcjami, 30-latka wpisała dane niezbędne do logowania. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej rachunku bankowego. Kobieta nabrała podejrzeń, gdy pojawiły się problemy z zalogowaniem do bankowości internetowej. W rozmowie telefonicznej z konsultantem infolinii banku dowiedziała się, że ktoś wypłacił z jej konta 5 tys. złotych – relacjonuje asp. Magda Zarembska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie.

Policjanci przypominają! Jeśli kupujący wysyła nam link z informacją, że tylko w ten sposób otrzymamy zapłatę za sprzedawany towar, to możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z oszustwem. Przekazywane przez oszustów linki, często przypominają odnośniki do prawdziwych stron, a różnice są prawie niedostrzegalne. Dlatego za każdym razem powinniśmy dokładnie weryfikować strony internetowe, z których korzystamy.

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska