Do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła się kolejne osoba oszukana podczas sprzedaży ubrań za pośrednictwem popularnej aplikacji. W wyniku działania oszustów 39-letnia ciechanowianka straciła prawie 600 zł. Po raz kolejny policjanci apelują o ostrożność! Nie klikajmy w podejrzane linki i nie udostępniajmy obcym osobom swoich danych osobowych, w tym numerów karty płatniczej, czy konta bankowego.


– W miniony wtorek do ciechanowskiej komendy zgłosiła się 39-letnia ciechanowianka, która za pomocą popularnej, internetowej platformy handlowej wystawiła na sprzedaż ubrania. Szybko otrzymała wiadomość o tym, że wystawione przedmioty zostały sprzedane. Wiadomość ta zawierała link. Po kliknięciu w niego następowało przekierowanie do strony, gdzie należało podać swoje dane osobowe, numer karty płatniczej, datę jej ważności i kod ccv. Niczego nie podejrzewająca kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami. W ten sposób oszuści uzyskali dostęp oszustom do konta bankowego 39-latki. Kobieta straciła prawie 600 zł – relacjonuje mł. asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie. 

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie sprzedawania czy kupowania w Internecie. Warto czytać regulaminy umieszczone na oficjalnych stronach portali, serwisów czy w aplikacjach, a także wskazówki jak sprzedawać i kupować przedmioty. Wiele z nich ma oddzielną zakładkę „bezpieczeństwo”, gdzie umieszczone są przykłady wiadomości oraz fałszywych stron za pomocą których oszuści starają się zdobyć nasze dane. Nie podawajmy danych do logowania na konta bankowe czy numerów kart. Nie klikajmy też w przesyłane przez obce osoby linki, które przekierowują na fałszywe strony.

red.

fot. pixaby

Reklama
Tesali
PUZIM-TC-1000x300p
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PUZIM-TC-1000x300p
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
25 lat optyk.cdr
25 lat optyk.cdr
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska