Na drogach pojawiły się ciężarówki obsypujące auta bryłami lodu i… sieją postrach! Lód spadający na samochód może uszkodzić szybę i nadwozie.
Do takich niebezpiecznych zdarzeń doszło wczoraj około godziny 12:20 na odcinku drogi K57, trasa Sierakowo-Bogate.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 55- letni kierowca pojazdu ciężarowego marki Volvo wraz z naczepą nie zadbał o prawidłowe odśnieżenie i oczyszczenie zespołu pojazdów, w wyniku czego osuwająca się z naczepy tafla lodu doprowadziła do trzech zdarzeń drogowych z jadącymi z naprzeciwka pojazdami. W następstwie zdarzeń uszkodzone zostały pojazdy marki Scania, Fiat Doblo oraz Volkswagen Sharan – relacjonuje mł. asp. Ilona Cichocka z KPP Przasnysz.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń i nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

Policjanci przypominają, że to na kierowcy spoczywa obowiązek odpowiedniego przygotowania samochodu do jazdy. Zimą oprócz sprawdzenia poziomu płynów eksploatacyjnych pamiętajmy o odśnieżeniu i oczyszczeniu pojazdu z lodu i innych zabrudzeń. Odśnieżając auto nie ograniczajmy się wyłącznie do szyb, ponieważ równie ważne są lusterka, reflektory oraz dach, gdzie zalegająca warstwa śniegu może być przyczyną kolizji a nawet wypadku drogowego. Apelujemy również do właścicieli i zarządzających firmami transportowymi, aby przypominali kierowcom samochodów dostawczych i ciężarowych o właściwym przygotowaniu pojazdu przed wyjazdem w trasę.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym (art.66 ust.1 pkt 1 i 5) każdy pojazd uczestniczący w ruchu drogowym musi być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadącym lub innym uczestnikom ruchu, nie narażało porządku ruchu na drodze oraz zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy. Za niedopełnienie tego obowiązku kierujący może zostać ukarany mandatem karnym do 3000 zł.

 

red.

fot. KPP Przasnysz 

 

 

treść

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf-01
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska