75-letnia mieszkanka Ciechanowa padła ofiarą oszustwa, w którym straciła ponad 20 tyś złotych. Tym razem do seniorki zadzwonił mężczyzna podszywając się za wnuczka z prośbą o przekazanie pieniędzy. 

– Wczoraj do 75-letniej mieszkanki Ciechanowa zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka, poinformował, że miał z ojcem wypadek, w którym została potrącona kobieta w ciąży i potrzebne są pieniądze na kaucje. Niestety seniorka uwierzyła w opowiadaną historię i przekazała pieniądze podstawionemu „kurierowi” – relacjonuje podkom. Ewa Brzezińska, oficer prasowy KPP w Ciechanowie. 

Nie bądźmy obojętni i cały czas ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny, policjantów czy pracowników rożnych organizacji.

– Po raz kolejny apelujemy do mieszkańców aby weryfikowali podane informacje. Przerwijmy rozmowę telefoniczną i skontaktujmy się z innym członkiem naszej rodziny aby przekonać się czy rzeczywiście doszło do takiego zdarzenia. Jedyny bezpieczny sposób aby upewnić się czy przedstawiona historia jest prawdziwa to wykonanie nowego połączenia z innego aparatu telefonicznego np. z telefonu komórkowego, który posiadamy albo zadzwonienie od sąsiada na numer alarmowy 112 lub do bliskiej osoby. Wtedy będziemy mieć pewność, że rozmawiamy z prawdziwą córką, synem, wnuczką, wnukiem czy z Policją – ostrzega policja. 

red.

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider