Miał prawie 2,8 promila alkoholu w organizmie, a swoją podróż autem zakończył na ulicznej latarni. 24 -latek spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.


– Wczoraj ( 25 stycznia) kilka minut po godz. 21 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic Ciechanowa doszło do kolizji drogowej. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na miejscu ustalili, że 24-letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki Fiat stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię. Od 24-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wyczuwalny był alkohol. W związku z tym został on poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało prawie 2,8 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy  – relacjonuje mł. asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie. 

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 24-latkowi grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji drogowej również odpowie przed sądem.

Policja po raz kolejny przypomina wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę oraz stosowali się do hasła ,,JADĘ – NIE PIJĘ”. Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

red. 

fot. policja.pl

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska