Niestety na drogach powiatu ciechanowskiego nadal nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu. W miniony weekend z ruchu wyeliminowanych zostało trzech kierowców, którzy odpowiedzą za jazdę „na podwójnym gazie. Mężczyźni już stracili prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia.

– W miniony piątek (17.11) funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zwrócili uwagę na kierującego ciężarową scanią z naczepą, który niewłaściwie zabezpieczył przewożony ładunek. Po zatrzymaniu kierowcy do kontroli funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Powiadomili o tym fakcie dyżurnego ciechanowskiej komendy, który na miejsce skierował patrol policji. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierujący pojazdem ciężarowym, 35-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu – relacjonuje asp. Magda Zarembska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie.  – Kolejny pijany kierowca został zatrzymany przez ciechanowskiego policjanta w czasie wolnym od służby w minioną sobotę (18.11) na krajowej „sześćdziesiątce” w m. Nasierowo-Dziurawieniec. 25-letni kierowca pługopiaskarki wsiadał za kierownicę mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.  Tego samego dnia około godziny 21.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy sprawdzali trzeźwość kierowców na ul. Sienkiewicza, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego kią. Badanie stanu trzeźwości 42-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało prawie 1,5 promila alkoholu – dodaje. 

Wszyscy trzej kierowcy stracili już prawo jazdy i odpowiedzą teraz przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka kara pieniężna.

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska