Siedmiu  kierowców samochodów, jeden  motorowerzysta i dwóch rowerzystów to bilans weekendowych zatrzymań kierowców, którzy prowadzili pojazdy   pod wpływem alkoholu.  Dodatkowo dwóch kierowców nie posiadało uprawnień,  a jeden kierował wbrew zakazowi. W trzech przypadkach doszło do obywatelskiego ujęcia. 

Do pierwszego zatrzymania doszło już rano w sobotę, 10 wrzesnia w  Ciechanowie. Nna ul. Sienkiewicza, policjanci zauważyli kierowcę Renault, który poruszał się z niesprawnym oświetleniem. Podczas kontroli drogowej wyczuli od kierowcy alkohol, badanie wykazało ponad pół promila.

Kolejny pijany kierowca został zatrzymany również w sobotę  około godz. 19:30 w Ciechanowie na skrzyżowaniu ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych  z ul. 11 Listopada.               

 – Policjanci zauważyli kierowcę motoroweru, który przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Motorowerzysta pomimo sygnałów wydawanych przez policjantów do zatrzymania jechał dalej, na ul. Wyrzykowskiego wykonując manewr skrętu w lewo uderzył w krawężnik i przewrócił się. Mężczyźnie nic się nie stało. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 2,5v promila alkoholu w organizmie. Jak sam przyznał wypił wcześniej 6 piw – relacjonuje rzecznik prasowy KPP nadkom Jolanta Bym. 

Kolejnemu pijanemu kierowcy udaremiono dalszą jazdę na stacji beznzynowej.

– W niedzielę około 9 rano nietrzeźwy kierowca Seata przyjechał na stację benzynową po zakupy. Świadkowie widząc sytuację wyciągnęli kluczyki ze stacyjki pojazdu i zadzwonili pod nr alarmowy. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego, badanie alcotestem wykazało, że ma w organizmie ponad 1,5 promila – dodaje nadkom.Bym. 

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany także w niedzielę w Gąsocinie na ul. Nasielskiej.   47-latek prowadził Skodę pomimo zakazu prowadzenia pojazdów oraz z 1,5 alkoholu w organizmie.

– O godz. 18:20 doszło do kolejnego obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. 58-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, na trasie krajowej 60-tki zauważył kierowcę Opla, który jechał od krawędzi do krawędzi jezdni oraz zatrzymywał się i ruszał. Zgłaszający wykorzystując moment, gdy kierowca Opla zatrzymał się, podbiegł do pojazdu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Kierowcą Opla był 26-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Młody mężczyzna kierował z ponad 1 promilem alkoholu i bez uprawnień. Kierowca trafił do policyjnej celi – relacjonuje policja. 

Na ulicy Kwiatowej  w Ciechanowie również doszł do zatrzymania pijanego kierowcy. 42-letni kierowca Forda kierował z ponad 1 promilem alkoholu w organizmie.

 Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany po zgłoszeniu o swoich spostrzeżeniach przez innego uczestnika ruchu drogowego. Policyjny patrol zgodnie z informacjami uzyskanymi od dyżurnego skierował się w rejon ul. Pułtuskiej w Ciechanowie. Funkcjonariusze zauważyli samochód Skoda Octavia, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu jak porusza się w kierunku ul. 17 Stycznia. Pojazd zatrzymał się do kontroli na ul. Sienkiewicza. Kierował nim 35-letni mieszkaniec Ciechanowa, podróżowało z nim dwóch pasażerów. Mężczyzna kierował samochodem pomimo braku uprawnień oraz z 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Godziny wieczorne również nie były spokojne dla ciechanowskiej policji.  Zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy wpłynęło do dyżurnego policji o godz. 21:30. Świadkowie zauważyli jak kierowca Citroena zaparkował na ul. Płońskiej, widząc stan kierowcy o swoich podejrzeniach, że jest nietrzeźwy powiadomili dyspozytora nr alarmowego i uniemożliwili mu odjazd z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 51-letniego mieszkańca Ciechanowa, który miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

 

red. 

fot. pixaby

Znajdź nas na FB

Reklama
www
Z4ioDDNw
1050x320 a
scena-reklama-v3_5-
rudnik
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
www
Z4ioDDNw
1050x320 a
scena-reklama-v3_5-
rudnik
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
teletronik
Reklama
1A_undersitlai_320x640
1A_undersitlai_320x640
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie