Aż 3 nietrzeźwych kierujących zatrzymali w ostatnich dniach ciechanowscy policjanci. Jeden z nich po raz kolejny wsiadł za kierownicę po alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania za jazdę na ,,podwójnym gazie”. Teraz wszyscy trzej kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

16 marca br. w Ciechanowie na ul. 17 Stycznia policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego ciechanowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego mieszkańca Ciechanowa, który kierował fiatem. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę, bo nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz korzystał z telefonu w trakcie jazdy. Okazało się, że to nie wszystko, co ma na sumieniu 33-latek. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.
Następnego dnia (17 marca br.) policjanci z Posterunku Policji w Ojrzeniu zatrzymali do kontroli drogowej mazdę, którym kierował 38-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie również zatrzymano prawo jazdy.
W minioną sobotę (18 marca br.) dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Wróblewo, gm. Gołymin-Ośrodek doszło do kolizji drogowej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący audi uderzył w zaparkowany pojazd, a następnie odjechał. Właściciel uszkodzonego opla ujął sprawcę zdarzenia drogowego w sąsiedniej miejscowości i przekazał policjantom. Badanie stanu trzeźwości 46-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że to nie pierwszy raz, kiedy 46-latek wsiadł za kierownicę po alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości.
Wszyscy trzej kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka nawiązka.

Red.

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska